Elämäniloisella, kymmeniä liikakiloja kantavalla Rubylla on pitkä tie edessään kohti terveempää elämää.
Ruby Gettinger on ainutlaatuinen nainen. Hän on oikea eteläisen charmin ruumiillistuma - iloinen, luotettava ystävä ja kanssaihmistensä inspiroija. Nyt hän on kuitenkin suuren, hampaankiristelyä ja luonteenlujuutta vaativan urakan edessä - useille kymmenille liikakiloille on annettava kyytiä, eikä aikaa ole liiemmin tuhlattavaksi!
Vaikka Ruby on kamppaillut painonsa kanssa läpi elämänsä, hän ei ole ikinä antanut sen lannistaa vauhdikasta sosiaalista elämäänsä. Kun lääkäri kuitenkin kertoi Rubylle, että painoa on hengen lähdön uhalla pudotettava ja pian, päätti nainen kääntää uuden lehden elämässään, ryhtyä tuumasta toimeen ja aloittaa kokonaisvaltaisen elämäntaparemontin.
Ruby asuu Georgian Savannahissa ja rakastaa musiikkia, elokuvia ja nauttii ystäviensä seurasta. Ystävät ovatkin hänelle kuin perhettä. Kannustamassa Rubya pitkällä urakallaan ovat parhaat ystävät ja Rubyn elämän tukipilarit Jeff ja Georgia.
Ruby on valmis muutokseen, mutta mitä kaikkea se vaatii? Ruokavalion täysiremontti ja päivittäinen urheilu ovat tapoihinsa tottuneelle Rubylle haaste, jonka voittaminen vaatii niin hikeä kuin kyyneliäkin, mutta onneksi aina voi luottaa ystäviin ja nauramalla pääsee pitkälle!
Rubyn toinen tuotantokausi AVAlla 14.5.2011 alkaen lauantaisin klo 22.30.
AVA
Uusimmat
-
14:55
Trump on lähdössä Valkoisesta talosta – suuntaa Andrewsin lentotukikohtaan
-
14:54
Autojätti kutsuu takaisin 3 miljoonaa ajoneuvoa – syynä 27 ihmistä tappanut valmistusvirhe
-
14:50
Euroopan lääkevirasto käsittelee venäläisen Sputnik V -rokotteen rekisteröintiä helmikuussa
-
14:50
MTV seuraa koronan etenemistä Suomessa: Karjalan prikaatissa koronatartuntoja, karanteenissa yhteensä 84 henkilöä
-
14:46
Karjalan prikaatissa uusia koronatartuntoja ja kaksi eri tartuntaketjua – flunssaa ja koronaa sairastavia voi olla eristyksissä samoissa tiloissa
-
14:40
Eduskunnan kanslia selvittää, miten valvontakameravideo Sipilään kohdistuneesta hyökkäyksestä päätyi MTV:lle
-
14:18
MTV seuraa Yhdysvaltain vallanvaihtoa: Joe Biden vannoo virkavalan Suomen aikaa kello 19
-
14:10
Temptation Island Suomi -sarjan uudet sinkut julki: "Nyt ku on tää korona, me ollaan kaikki täällä ihan horona"
-
14:10
Darlene ei perunut juhlia, vaikka kurkku oli kipeä ja yskitti – yhteensä 18 sukulaista sai koronatartunnan: "Ajattelin, että pitäisin muihin etäisyyttä"
-
14:03
Biden ei tuo pikavoittoja Suomen viennille, uskoo Keskuskauppakamari
-
14:03
Kela purkaa tietomurron kohteeksi joutuneen Vastaamon kanssa tehtyjä sopimuksia – osa terapeuteista ei täytä vaatimuksia
-
13:59
Trump kehui jäähyväispuheessaan omia saavutuksiaan ja korosti parantaneensa Yhdysvaltain turvallisuutta: "Osallistuin vaikeisiin taisteluihin"
-
13:57
Yleisurheilukauden ennätyssäväyttäjien potti kasvoi moninkertaiseksi – kesälajien urheilijoiden tukirahat jaettu
-
13:51
Tylyä luettavaa: Melania Trump pyysi kansalaisia seuraamaan häntä jatkossa omalla Twitter-tilillä – harvinaisen suoraa ja kriittistä palautetta alkoi sadella
-
13:44
Bidenin tiimi julkisti odotetut ensitoimet: Yhdysvallat palaa ilmastosopimuksen piiriin ja WHO:n
-
13:26
Esitutkinta Katri Kulmunin viestintäkoulutuksista valmistui: Yhtä virkamiestä epäillään petoksesta
-
13:15
Mainettaan kiillottava Ivanka Trump jätti jäähyväisensä – viestissä yksi merkittävä poikkeus isä-Trumpin jäähyväispuheeseen
-
13:12
MTV:n tiedot: Perustuslakivaliokunnan lausunto tartuntatautilaista valmistuu huomenna
-
13:11
Tiedätkö, mitä väri paljastaa vihanneksesta? Murskaava enemmistö suomalaisista ei noudata tätä sääntöä kasvisten syönnissä
-
13:06
Tennistähtien vankilaksi muuttuneessa hotellissa todettiin hiiriongelma – kuka maksaa kymmenien miljoonien eurojen karanteenijärjestelyt?
-
Lataa lisää