Perjantaina 18.11.2011 maailmalla juhlitaan erikoista päivää. Harrasta seksiä viiksekkään miehen kanssa -päivä innostaa naisia mukaan Movember-kampanjaan, jonka tarkoituksena on lisätä tietoisuutta miesten terveysongelmista.
Harvalla naisella on mahdollisuutta osallistua Movember-marraskuuhun, jolloin kasvatetaan viiksiä hyväntekeväisyyden nimissä. Tempauksella on tarkoitus kerätä varoja ja lisätä tietoisuutta miesten terveysongelmista, erityisesti eturauhassyövästä.
Perjantaina 18.11.2011 kaikilla maailman naisilla on kuitenkin mahdollisuus ottaa osaa kampanjaan omalla panoksellaan. Harrasta seksiä viiksekkään miehen kanssa -päivä on naisten tapa ottaa kantaa hyvän asian puolesta.
Harrasta seksiä viiksekkään miehen kanssa -päivänä naisten osa on hyvin helppo. Hyväntekeväisyyden nimissä tarvitsee vain vähentää vaatteitaan ja nauttia. Naiset ovat tehneet päivää varten myös videon, jossa muistutetaan, miksi osallistuminen on tärkeää.
– Se on hyväntekeväisyyttä. Käytä vaginaasi vaikuttaaksesi, videolla muistutetaan.
Kuva: Shutterstock
Uusimmat
-
11:18
NHL-tähti rähisi toimittajalle – antoi peruskysymyksen jälkeen läksytyksen: "Kirjoitat aina v***nmoista p***aa"
-
11:14
Juha Sipilän kanssa puhelimessa kesken hyökkäyksen ollut kertoo tilanteen uhkaavuudesta – "Kuulin, kun Juhalle sanottiin, että nyt tulee kunnolla turpiin"
-
11:02
Törmäsitkö netissä kikkaan, jolla juuttuneen auton saa irti lumesta? Ei kannata kokeilla, sanoo asiantuntija – tämä on paras tapa
-
11:00
Maria Veitola törmäsi yllättävään pulmaan Kuutamolla-ohjelmaan valmistautuessaan
-
10:59
Juha Sipilän päälle hyökättiin, teko tallentui videolle – rikosoikeuden professori kertoo, mikä kimppuunkäynnissä on ratkaiseva seikka
-
10:30
7 perheenjäsentä koronavirukselle menettänyt urheilutähti kuuli uudesta kamalasta tiedosta – "Tämä viruspainajainen"
-
10:15
Näin Ivanka Trump setvi Capitol Hillin kaaosta pelastaakseen rippeet maineestaan – hätääntynyt senaattori pyysi tytärtä puhumaan järkeä isälleen
-
10:08
Yhdysvalloissa toimeenpantiin Trumpin kauden viimeinen liittovaltion teloitus – edellisestä kerrasta 17 vuotta
-
10:02
Viron supertähti Laura Põldvere tavoittelee Suomen euroviisuedustajaksi – ei pelkää virolaisten reaktioita: "Jokaisella on oma polkunsa"
-
09:53
Koripallolegenda Dennis Rodmanin tytär ennätystenkirjoihin – "Kuin toisesta maailmasta"
-
09:48
Whatsapp lykkää kritiikkivyöryn saaneita uusia käyttöehtojaan – näin ratkaisua perustellaan
-
09:46
Auri, 27, nousi otsikoihin siivottuaan tunteja deittikumppanin kotia – nyt ikuisen porttikiellon Tinderiin saanut siivouskuningatar paljastaa, miten kävi rakkaudessa!
-
09:36
Suomalaiskiekkoilijan jäätävä pommi pudotti Aleksander Ovetshkinin
-
09:28
Tuhansia asukkaita evakuoitu maastopalojen tieltä Chilessä – video näyttää, kuinka hurjasti taivas vaihtoi väriä
-
09:17
40-vuotias ui huiman matkan jää alla – tältä se tuntui
-
09:02
Hollywood-tähti katuu nimivalintaansa: "En ajatellut, että loppuelämäni minua kutsuttaisiin Anneksi"
-
09:01
Ruokatoimittaja testasi 90 sekunnin vähähiilihydraattisen leivän: "Supernopea ja proteiinipitoinen pikaleipä"
-
08:49
Lauri Markkanen teki paluun NBA-parketeille – tässä oli tulos
-
08:38
Fitness-pappi Jussi Koivisto, 41, ei häpeile keikistellä puolialastomana lavalla: "Kristuksen tai urheilun kautta pystyt aina nousemaan"
-
08:37
Kommentti: Urheiluvuoden häikäisevin ottelu nähtiin jo tammikuussa – näillä suurmestareilla ei tunnu olevan äärirajoja
-
Lataa lisää