Idols-suosikki paljastaa: Poden koti-ikävää

Idols-finalisti Torsten Borg.
Idols-finalisti Torsten Borg.
Julkaistu 10.04.2012 06:59

Teinityttöjen suursuosikki Torsten Borg on ollut poissa kotoa jo puolitoista kuukautta.

Viiden parhaan finalistin joukkoon itsensä raivannut sympaattinen nuori mies on joutunut totuttelemaan uusiin asioihin Idolsin myötä.

Vasta 16-vuotias nuorukainen on noussut teinityttöjen uudeksi suosikiksi, päässyt totuttelemaan ohjelman kautta tulleeseen julkisuuteen ja joutunut olemaan erossa perheestään ennätyspitkään.

– En ole koskaan ollut näin kauaa aikaa poissa kotoa. Ikinä. Kyllä mulla on koti-ikävää, mutta haluan kuitenkin samaan aikaan tätä tosi paljon, nuori mies kertoo MTV3.fin Viihdeuutisille.

Kokkolasta kotoisin oleva Torsten on asunut muiden finalistien kanssa Idols-talossa. Koti-ikävää on lievittänyt normaalin arjen pyörittäminen muiden kisaajien kanssa. Myös Kontiolahdelta kotoisin oleva Arttu Kettunen on joutunut viettämään aikaa pääkaupunkiseudulla ohjelman takia.

sunnuntaisin kello 19.30 MTV3-kanavalla.

(MTV3)

Tuoreimmat aiheesta

Idols