Big Brother -ohjelmasta tutuksi tullut Ragnar Orav ei ole saanut potkuja chat-juontajan töistään. Mies on laitettu tauolle ruudusta, kunnes näpistys-epäilykset selviävät.
Ragnar sai pian BB-talosta häätönsä jälkeen töitä MTV3:lla chat-juontajana. Vähän aikaa sitten 7 päivää -lehti uutisoi miehen jääneen kiinni näpistyksestä Itäkeskuksen K-citymarketissa. Ragnar itse kieltää rikoksen. MTV3:n interaktiivisen television vastaava tuottaja Aleksi Leinonen kertoi Viihdeuutisille, että Ragnar on laitettu epäilyjen takia tauolle ruudusta.
– Ragnar ei ole saanut potkuja. MTV3 on koko kansan kanava ja jos tällaisia epäilyjä on, niin pidämme miestä vähän aikaa pois ruudusta, Leinonen toteaa.
– Jos syytökset pitävät paikkaansa, se on silloin hänen ongelmansa. Toki siinä vaiheessa punnitsemme asioita uudestaan, että mitä kannattaa tehdä.
Leinonen oli ottanut yhteyttä poliisiin, josta kerrottiin rikoksesta epäiltyjä käsiteltävän syyttöminä, kunnes asia on ratkaistu. Viranomaisilla ei myöskään pääsääntöisesti ole lupaa tiedottaa asiasta ennen ratkaisua. Eli syytön, kunnes toisin todistetaan. Leinonen kertoo nuoren miehen hoitaneen työnsä hyvin.
– Ragnar on mukava juontaja, tässä meillä ei ole mitään valittamista.
Lue myös:
BB-Ragnar kiistää näpistelleensä
MTV3 Viihdeuutiset myös Twitterissä, tutustu.
(MTV3)