Angelina Jolie aloitti kieliopinnot
Angelina Jolie kertoo, että hänen tärkein prioriteettinsa tällä hetkellä on opetella puhumaan ranskaa, sillä kaikki hänen kuusi lastaan puhuvat kieltä sujuvasti.
Angelina Jolie on päättänyt opetella puhumaan ranskaa lastensa vuoksi.
Kaikki Jolien ja Brad Pittin kuusi lasta puhuvat sujuvaa ranskaa, ja jotta Jolie pysyisi lastensa perässä, hän on alkanut ottaa yksityistunteja.
– Olen kirjoittanut paljon ja viettänyt aikaa lasteni kanssa. Luulen, että minun pitäisi osata ranskaa ja olla parempi kokki. Olen jatkuvasti tekemässä jotakin. En koskaan täysin sammuta aivojani, vaan minulla on koko ajan jotain meneillään, Jolie kertoo Interview -lehdelle.
Näyttelijätär on päättäväinen päätöksestään opetella puhumaan ranskaa, ja siitä on tullutkin hänelle tärkein prioriteetti.
–Ranskaa olen opiskellut läpi elämäni. Välillä enemmän, välillä vähemmän. On todella noloa, että lapseni osaavat niin hyvin ranskaa, mutta minä en.
MTV3/Helmi
Lähde: Contactmusic.com
Kuva: Splash
Uusimmat
-
07:23
Hämmentävät kuvat: Japanissa painetaan pitkiä työpäiviä ja nukutaan öitä jopa katukivetyksellä: "He antavat kaikkensa työlle"
-
07:15
Tappara-tähti ja päätuomari törmäyskurssilla – kamera tallensi kaksikon sananvaihdon: "Sori oikeesti"
-
07:05
Patrik Laine iski vihdoin maalin – kymppi täyteen hyvin tutulla tyylillä
-
07:05
Muusikko Kim Herold on myös personal trainer – näyttää viisi tehokasta porrasliikettä: "Treenaaminen voi olla myös hauskaa"
-
07:02
Paras vuosi ikinä -komedian käsikirjoittaja Kirsikka Saari paljastaa: "Sarjan tekeminen on terapeuttista"
-
06:53
Koronan pahoin kurittamassa Perussa äänestetään presidentinvaaleissa – neljä ehdokasta saanut tartunnan
-
06:45
F1-kuskin raju treeni kääntää katseita – "Tuo oli tuskallisempaa kuin miltä se näyttää"
-
06:44
Exit-strategian yksityiskohdat julki – näitä lukuja seuraamalla tiedät, voiko hallitus pitää kiinni suunnitelmistaan
-
06:27
Huumeiden määrä vähentynyt merkittävästi vankiloissa koronarajoitusten takia – vankiloihin saapuu kuitenkin aiempaa huonovointisempia ihmisiä
-
06:06
Alkuviikon säässä jännittävä tilanne: Suomeen virtaa lämpimämpää ilmaa, mutta myös sateita – katso, kuinka korkealle lämpötila kipuaa!
-
05:30
Kun Suomi syöksyi jyrkänteeltä: Kirja maalaa pysäyttävän kuvan 90-luvun lamasta – "Ei valtio suojellut laumaansa, vaan kaikki vietiin teuraalle"
-
05:21
BBC:lle tulvii närkästynyttä palautetta: Prinssi Philipin kuolema syrjäytti televisiossa saippuasarjan ja kokkikilpailun finaalin
-
05:00
Nygårdille työskennellyt suomalaismies paljastaa: Tällaista oli elämä saarella, jonka tapahtumat ovat nyt rikostutkinnan kohteena
-
04:54
Poliisilta lisätietoa Riihimäen vakavasta nokkakolarista: Yksi kuoli, kaksi loukkaantui
-
23:55
El Clasicossa dramaattinen loppu – Real-pakki hölmöili, Barcelona tulistui tuomiosta
-
23:39
26 maailmanennätystä tehnyt olympiavoittaja Viktor Kurentsov on kuollut
-
23:30
Saksassa liittovaltion hallitus aikoo ottaa osavaltioilta itselleen lisää valtuuksia koronarajoitusten tiukentamiseksi: "Noin yksi lentokoneellinen saksalaisia menehtyy joka päivä tähän tautiin"
-
23:05
Alkuviikon sää kääntyy viileämmästä aurinkoiseen viikon keskipaikkeilla
-
22:32
Real Madrid vyöryy, Karim Benzemalta huima temppu El Clasicossa – video: Barcelonan pelaajat protestoivat
-
22:25
Historiallisen suuri 15,7 miljoonan euron lottopotti jakoon! – katso oikea rivi
-
Lataa lisää