Alexa Chung saa kiitosta tyylistään: Hän on ilmiömäinen!
Britannian Fashion Awardsit toista kertaa peräkkäin voittanut Alexa Chung saa kiitosta tyylistään.
Brittiläinen malli ja tv-juontaja Alexa Chung saa kiitosta tyylistään suunnittelija Christopher Kanelta, jokakuvaa juontajan tyyliä ilmiömäiseksi.
Britannian Fashion Awardseissa Chung edusti Kanen asussa, josta suunnittelija oli enemmän kuin innoissaan.
– Minusta Chung näytti aika kuumalta asussa. Hänen yllään nähty asu on tulevan kevään mallistosta, Kane kehui Grazia-lehdelle.
– Hän näyttää ilmiömäiseltä. Niin kuin aina!
Ilmeisesti muutkin ovat samaa mieltä kuin Kane, sillä Chung voitti Britannian Fashion Awardsit toista kertaa peräkkäin. Chung kertoo olevansa erittäin imarreltu kunnianosoituksesta.
– On aika mukavaa, että olen merkityksellinen tänäkin vuonna. Luulin, että vuosi 2010 oli iso juttu, mutta tämä tuntuu paremmalta, Chung kommentoi voittoaan.
MTV3/Helmi
Lähde: Female First
Kuvat: Splash
Uusimmat
-
22:17
Harri Heliövaara helposti jatkoon Wimbledonin nelinpelissä
-
22:16
Paperilastissa oleva rekka syttyi palamaan Tyrnävällä, toinen ajokaista on yhä poissa käytöstä Nelostiellä
-
22:08
Pariisin terrori-iskusta harvinainen vankeustuomio – tuomittu oli tiettävästi ainoa hyökkäyksessä hengissä selvinnyt
-
22:01
Heidi Sohlberg harvinaisessa yhteiskuvassa tyttäriensä ja Jarkka-miehensä kanssa – "Meidän perhe"
-
21:45
Turkin äkillinen mielenmuutos yllätti asiantuntijan: "Vain Erdogan yksin tietää, miksi sopu syntyi juuri nyt"
-
21:44
Tähtihyökkääjä palaa Inter-paitaan
-
21:35
Tähtihyökkääjä Peter Kotilainen vaihtaa maisemaa – "Piti pohtia, pelaako tässä enää lainkaan"
-
21:15
Yhdelle vakavat vammat rakennuspalossa Nurmeksessa, taloon jäänyt koira kuoli
-
21:09
Presidentti Niinistö: Venäjä koetaan uhkana, koska se käyttäytyy uhkaavasti
-
20:45
Hadidin supermallisiskokset poseeraavat radikaalisti muuttuneissa hiustyyleissä – somekansan mielipiteet jakautuivat: "Sano, että se on peruukki"
-
20:27
Ukraina sai 144 sotilasta vankienvaihdossa, vastapuolelle ilmeisesti sama määrä sotilaita – MTV seuraa sotaa
-
20:27
Mr. Happy Face voitti maailman rumimman koiran tittelin – "Eikö se olekin upea?"
-
20:17
HJK:n ahdinko syvenee – cup-taival päättyi jo puolivälierissä
-
20:04
Pääministeri Marin Nato-kutsusta: "Kuvastaa luottamusta ja arvostusta Suomea ja Ruotsia kohtaan"
-
19:33
MTV vieraili United Brotherhood -pomon entisellä kiinteistöllä, tältä siellä näytti: Talot olivat vielä kesken, mutta jykevä kassakaappi oli jo paikoillaan
-
19:30
Mean Girls -tähti ei halunnut olla homo ja pakotti itsensä "eheytyshoitoon" 21-vuotiaana – yhdellä terapeutin lauseella oli käänteentekevä vaikutus
-
19:29
Ukraina kiittää Naton selkeää asennetta Venäjää kohtaan – toivotti tervetulleeksi myös Suomi-päätöksen
-
19:19
Turkki on lepytetty, mutta tutkija ei vielä kokonaan huokaisisi helpotuksesta Nato-prosessissa: "Pitää varautua, että yllätyksiä tulee"
-
19:01
Tietyt kasvit ja hedelmät voivat aiheuttaa kivuliaat palovammat auringossa – "En enää ikinä tee mojitoja ennen rannalle menoa"
-
18:59
Kaksi bajamajaa syttyi palamaan Oulussa, myös lähellä ollut pukukoppi käristyi – ei henkilövahinkoja
-
Lataa lisää