7 päivää: Halosen pukusuunnittelija kommentoi sylkäisykohua: Mitään ei tapahtunut

Ilona Pelli sai ikävää julkisuutta Linnan juhlien jatkoilla.
Ilona Pelli sai ikävää julkisuutta Linnan juhlien jatkoilla.
Julkaistu 07.12.2011 14:49(Päivitetty 07.12.2011 14:54)

Presidentti Halosen Linnan puvun suunnittelija Ilona Pelli sai ikävää julkisuutta juhlien jälkeen, kun suunnittelijan kerrottiin aiheuttaneen häiriötä jatkopaikan ovella.

7 päivää -lehti valokuvasi Ilona Pellin ja ravintola Teatterin ovimiehen välisen tapahtuman. Kuvien perusteella Pelli yrittää päästä ravintolaan sisälle, mutta ovimies ei laske tunnettua suunnittelijaa sisään.

Ilta-Sanomien mukaan Pelli olisi tilanteessa kommentoinut ovimiehelle "eikö tämä tiedä kuka hän on". Ovimiehen päätä ei kääntänyt edes tieto siitä, että kyseinen sisäänpyrkijä oli Tasavallan presidentin juhlapuvun suunnittelija.

7 päivää -lehti tavoitti Pellin aamupäivällä ja sai naiselta kommentit yön tapahtumista. Pellin mukaan tilanteessa ei ollut mitään dramatiikkaa.

– Ei siinä tapahtunut yhtään mitään! Korkoni jäi maahan jumiin ja portsari väitti minun olevan humalassa kun horjahdin. Olin Kämpin baarista tulossa, enkä ollut humalassa, Pelli kommentoi sylkäisykohua lehdelle.

MTV3.fin Viihdeuutiset yritti tavoittaa Pelliä iltapäivän aikana, mutta ei saanut tunnettua suunnittelijaa kiinni. Ravintola Teatterista ei haluttu välikohtausta kommentoida.

Lähde: 7 päivää

(MTV3)

Tuoreimmat aiheesta

Linnan juhlat